Kammerkoor  „A. Le Coq”

Kammerkoor  „A. Le Coq” on asutatud 1999.a. sügisel Tartus. Koori loojateks olid dirigent Eve Paap ja koormeister Laidi Heinmets. Meie koormeistriteks on olnud veel Liina Arras, Roosi Rõõmusaare ja Ingrid Rammu.
2015. a. septembrist toimus meie koori dirigenti ja koormeistri vahetus ja dirigendiks asusid Ingrid Roose ja koormeistriks Jana Käär kuni 2017. a. maikuuni. Selleks ajaks oli selgunud, et meie noor ja andekas dirigent on võtnud oma arenguks uued suunad ja meie koori dirigeerimisega ta enam ei jõua tegelda. 2017. aasta sügisest on meie ees dirigentide tandem – Jana Käär ja Ragne Lind.

Algusaastatest peale on kooskäimise eesmärgiks olnud ilusa ja huvitava muusika laulmine ning rõõm üksteise seltskonnast. Kuna hea muusika ei tunne žanri- ega ajastupiire, siis kuulub meie repertuaari muusikat barokist tänapäevani, vaimulikust muusikast populaarsete armastuslauludeni, eesti heliloojate loomingust Ladina-Ameerika muusikani, rahvalauludest missadeni.
Enamjaolt oleme vanuses 30-50, meie hulgas on palju Tartule omaste tegevusalade esindajaid: õpetajaid, teadlasi, tudengeid, ametnikke jt.

Alates 2002. aastast oleme osalenud kõigil senipeetud Eesti Kammerkooride Liidu festivalidel, parimaks saavutuseks 2002.a. B-kategooria III koht.
2009.a. kevadel oli kooril au osa võtta ETV populaarsest saatest „Laululahing“, kus jõudsime välja poolfinaali.
2015. a. juulis saavutas koor rahvusvahelisel koorifestivalil Firenzes A-kategooria III koha.
2017.a. aprillis saavutas koor rahvusvahelisel koorifestivalil Vilniuses III koha.

Lisaks koori oma iga-aastastele kontsertidele on aktiivselt osa võetud ka Eesti Kammerkooride Liidu jõuluootuskontsertidest ja kõigist senitoimunud punklaulupidudest.

Koori tegutsemist toetab AS A. Le Coq.

Kooriproovid toimuvad üks kord nädalas, kolmapäeviti
kell 18.15-20.45 AS A. Le Coq saalis Tartus, Laulupeo pst. 15.

 

 

Leave a Reply

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top